Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Araç Markaları

BMW marka araçlardaki gizli özellikleri kolayca aktif hale getirebilirsiniz

Android veya IOS işletim sistemleri ile birlikte kullanabileceğiniz NitroSmart ile birlikte, aracınızdaki gizli özelliklerin kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz

Özellikler

Desteklenen araç listesi

Nitro Smart ile Birlikte Aracınızda Neler Yapabileceğinizi görün

Araç Markanızı Seçin

isuzu
daf
scania_brand_logo
renault_trucks_brand_logo
cummins_brand_logo
vw-logo
mercedes-logo
logo-lancia
logo-lexus
logo-mazda
logo-mercedes
logo-mini
logo-vw
logo-porsche
logo-renault
logo-seat
logo-skoda
logo-toyota

Pratik Kontrol Aracı

DTC'leri Kolay Bir Şekilde Tespit Edip, Hızlıca Çözümlerini Sağlayabilirsiniz

optimized

Arıza Tespiti

Arıza kodu listeleri ve açıklamalarına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz

optimized

Şemaları kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz

Orijinal şemalara kolaylıkla erişebilirsiniz

optimized

Kendi aracınızı başkasına ihtiyaç duymadan kontrol edebilirsiniz

Aracınızda sorun varsa, bunları inceleyebilirsiniz

optimized
Detaylı Bilgi

BMW araçlarda kullanabileceğiniz Nitro Smart fonksiyonları

Seveceğiniz Özellikler

optimized

Araç Teşhisi Özelliği

Aracınız Sizin Kontrolünüzde Olsun

Nitro Smart ile birlikte aracınızın arkaplanında bulunan tüm sistemlerin kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz. Bir arızadan dolayı ikaz lambası yanmadan önce, arızaları tespit edip büyük maliyetlerin önüne geçebilirsiniz

Nitro Smart sayesinde, garajlarda alabileceğiniz hizmetlerin büyük bir kısmına kendinizde erişebileceksiniz

Araç Kodlama Özelliği

Aracınızda Bulunan Otomatik Start Stop Özelliğini Kendiniz Devre Dışı Bırakabilirsiniz

Nitro Smart size bu özellik gibi özellikleri devre dışı bırakmanız için imkan tanır.

optimized
optimized

Arıza Kodu Silme

Aracınızda arıza teşhisi yaptıktan sonra aracınızda bulunan arızaları görürsünüz. Ancak gördüğünüz her arıza kodu aracınızda arıza bulunduğu anlamına gelmiyor. İlk olarak OBD ve üretici seviyesindeki kodları silin, silme işlemini yaptıktan sonra birdaha teşhis işlemi yapın, yaptıktan sonra gördüğünüz arıza kodlarına dikkat etmeniz gerekir

BMW'nizin kilidi açıldı

BMW'nizin özelliklerine erişin

Benzersiz aracınız için neyin işe yaradığını öğrenmek için akıllı telefonunuzu Nitro Smart Uygulaması aracılığıyla Evrensel Nitro Smart Tarayıcınıza bağlayın.

Temel Özellikler

Bu özellik araçtaki arızaları okumanızı sağlar. Araçtaki arızaları, araç zarar görmeden önce görmenizi sağlar. Gösterge de yanan arıza lambasının nedenini öğrenebilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Nitro Smart uygulamasında, OBD aracılığıyla teşhis, lite sürümüyle mevcuttur. Genel arıza kodlarını okuyabilirsiniz. OBD üzerinden yaptığınız taramalar genellikle ECU ve TCU üzerinden olur.

Emisyon kontrolü araç sağlığı için olmazsa olmazdır. Aracınız servise gitmeden önce emisyon sorunlarını kendiniz görebilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Aracınızdaki emisyon ile alakalı problemleri görebilmek için Nitro Smart uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulama sayesinde, aracı daha iyi anlamak için araçtaki verileri görüntüler. Bazı parametreler, içerdikleri bilgiler sayesinde arızaları gidermede oldukça yardımcı olabilmektedir. İki çeşit parametre bulunmaktadır; bunlar OBD parametreleri ve üretici seviyesi parametreler.

Nasıl Çalışır:

Üretici seviyesi parametre özelliği sayesinde, aracınızdaki pekçok değerli veriyi elde edebilirsiniz. Gösterge panelinde görüntülemek istediğiniz parametreleri seçebilirsiniz.

Araç Bilgisi

Aracınızın arıza hafızasını okuyabilirsiniz. Araçtaki arıza ilerlemeden tespit eder ve maliyetlerin önüne geçersiniz. ECU'lar da her zaman çok önemli bilgiler saklıdır ve bu bilgileri elde edebilirsiniz. 2 adet teşhis türü bulunmaktadır; OBD teşhis ve üretici seviyesi teşhis.

Nasıl Çalışır:

Tam teşhis özelliği sayesinde, araçtaki airbag, şanzıman, ABS gibi pekçok ecu'dan veri alınabilir. Ayrıca arıza hakkında daha detaylı bilgileri de bulabilirsiniz. Teşhis işlemini yaptıktan sonra , tüm hata kodları silinebilir. Teşhis sonucunu, detaylı bir pdf raporu ile birlikte görebilirsiniz. Veriler dijital garajta saklandığı için, önceki verilerinize de erişebilirsiniz.

Bu özellik sayesinde araçtaki orjinal kilometre değerini görebilirsiniz, böylelikle manipülasyonların önüne geçilmiş olunur.

Nasıl Çalışır:

Ürünümüzün lite versiyonu ile birlikte, kilometre kontrolünü ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Çeşitli kontrol ünitelerinden okunan verileri e posta olarak gönderebilirsiniz. Cihazı tam sürüme yükseltirseniz, sınırsız araca kilometre kontrolü yapabilirsiniz, ve sınırsız şasiyi okuyabilirsiniz. Bunlara ek olarak, araç geçmişinden, servis girişleri gibi daha fazla bilgi okunabilir.

Canlı parametreler ve canlı veriler sayesinde , aracınızın ihtiyacını veya araçtaki arızanın kaynağını öğrenebilmek için tahmin yürütmenize gerek kalmaz.

Nasıl Çalışır:

Nitro Smart sayesinde sıcaklık ve basınç değerleri gibi önemli motor verileri okunabilir. Aracınızdaki tüm parametreler ve canlı verilere erişebilirsiniz. Nitro Smart temel özellikler bölümünde tüm olası parametreleri görüntüleyebilirsiniz.

Dijital garaj özelliği sayesinde, tüm arıza teşhisi ve 2.el araç kontrol raporlarını saklayabilirsiniz. Tüm bu verilere ve kodlama geçmişinize Nitro Smart Cloud da her zaman erişebilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Nitro Smart hesabınız da tüm verilerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz ve saklanan veriler bulut da senkronize edilir. Verileri de Dijital garajı kullanarak başka bir telefona aktarabilirsiniz.

Özelleştirme

Kodlama özelliği sayesinde, aracınızdaki gizli özellikleri aktif edebilirsiniz. Normalde sadece kendi araç markanızın spor araç modelleri ve üst düzey modellerinde bulunan özellikleri, kendi aracınızda da aktif hale getirebilirsiniz. Kodlama fonksiyonunu kullanarak aracınıza özel bir tarz kazandırabilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Araç kontrol ünitesindeki gizli özellikleri bulabilir ve araçtaki uyarıları ortadan kaldırabilirsiniz. Yedekleme fonksiyonu sayesinde, araç orijinal haline geri getirilebilir. Tüm yedekler de dijital garajda güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

BMW aracınız iDrive fonksiyonuna sahipse, Nitro Smart'ı kullanarak ek işlevlerin kilidi açılabilir.

Nasıl Çalışır:

Sürüş esnasında video oynatma, ekran düzenini değiştirme, gelişmiş menü ayarı yapma gibi özellikler ve daha fazla özelliği aktif edebilirsiniz.

BMW modellerinin çoğunda gürültüyü azaltmak için egzozlarda, egzoz klapesi bulunur. NitroSmart sayesinde BMW nizin egzoz kapağını açarak, gerçek sesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Araç hareketsizken veya hareket halindeyken tek bir düğmeye basarak egzoz kapağını açabilirsiniz.

Bakım

Eğer aracınızın yağını ve frenini kendiniz değiştirmek istiyorsanız, Nitro Smart'ı kullanarak servis aralığını sıfırlayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Nitro Smart ile birlikte frenleri ve yağı başarıyla değiştirdikten sonra, bir sonraki servis ayarına kadar sayacı sıfırlayabilirsiniz.

Akü sensörü, şarj etme durumunu pil durumuna göre otomatik olarak ayarlamaktadır. Akü değiştirmek için ise Nitro Smart'ı kullanabilirsiniz. Ek olarak, aracınızdaki akü tipide, Nitro Smart sayesinde değiştirilebilir.

Nasıl Çalışır:

Halihazırda kullandığınız aküdeki bilgileri okuyabilirsiniz veya aynı yada farklı bir tür akü kaydedebilirsiniz.

Dizel Partikül Filtresi, partikülü filtreleyerek ve düzenli aralıklarla kurumları yakarak emisyon değerini azaltmak için bulunur. Rejenerasyon işlemini yapabilmek için, bazı kriterle bulunmaktadır. (hız 80km den fazla olmalı)

Nasıl Çalışır:

Aracınızdaki DPF hakkındaki önemli bilgileri(kurum miktarı, motor devri vb.) okuyabilir, ve rejenerasyon işlemi başlatabilirsiniz. Kısa mesafe sürücüsü iseniz, uzun yola çıkmadan önce bu işlemi yapmanız önerilir. Sonrasında ise kolaylıkla rejenerasyon işlemini yapabilirsiniz.

NOx filtreleri de egzoz emisyonunu azaltmak için kullanılmaktadır. Filtreleme maksimum seviyeye ulaştığında NOx filtresinin değişmesi gerekmektedir. Filtre eğer zamanında değiştirilirse, 3000€ civarında para tasarruf etmiş olursunuz.

Nasıl Çalışır:

NitroSmart kullanarak NOx katalizatörünü kontrol edebilirsiniz ve manuel olarak rejenerasyonu yapabilirsiniz. Parametrelerin görüntüleyebildiğiniz için rejenerasyonu canlı canlı takip edebilirsiniz.

Otomatik şanzımanlar, sürücünün sürüş davranışlarını sürekli takip eder ve kendini buna göre uyarlar. Örneğin aracın önceki sahibi, aracı daha çok kısa mesafede kullanıyordur, şanzıman buna göre kendini adapte eder, yeni alıcı ise otoyolda kullanmak istiyorsa şanzıman değerlerini sıfırlaması gerekir. Daha sonrasında ise şanzıman sizin sürüi davranışlarına göre adapte olacaktır.

Nasıl Çalışır:

NitroSmart sayesinde otomatik şanzımanınızın öğrenme değerlerini sıfırlayabilirsiniz ve önemli şanzıman verilerine ulaşabilirsiniz

Eğer fren sistemini kendiniz değiştirmek veya onarmak istiyorsanız, NitroSmart kullanarak elektromekanik fren sisteminin servo motorlarını atölye moduna ayarlayabilir ve başarıyla değiştirdikten sonra tekrar çalışma moduna ayarlayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

NitroSmart kullanarak Elektromekanik park freninizi atölye moduna ve tekrar servis moduna alabilirsiniz.

Akıllı Tamirci

Bu özellik sayesinde arıza kodlarını daha iyi anlayabilir, bileşenlere daha kolay kontrol edebilir ve onarımları daha başarılı şekilde yapabilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

Bu özellik, alanında uzman mekanikler tarafından, arızaları daha iyi ve ayrıntılı bir şekilde anlamanız için tasarlanmıştır. NitroSmart mekanik sizlere kendi başınıza onarım yapmanız için yardımcılık yapmaktadır.

NitroSmart ile yapabilecekleriniz arabadan arabaya değişir. Tarayıcınızı alın ve sizin için neyin işe yarayacağını öğrenin

Özellikler

Sıkça Sorulan Sorular

Tarayıcı ve Tarayıcı+ Arasında ki Farklar Nelerdir?

questionArrow

İki seçenekte de Nitro Smart OBD tarayıcıyı elde edersiniz fakat Scanner+ sizlere temel özelliklere ek olarak aracınız için bulunan tüm mevcut özellikleri etkinleştirme imkanı sunar. Eğer Scanner+ sizin için sunulmuyorsa, bunun nedeni seçtiğiniz markanız için bu özellikleri şuanlık desteklememizdir.

Nitro Smart özelliklerini tüm markalar için nasıl yükseltebilirim?

questionArrow

Tek bir marka için Nitro Smart özelliklerine sahipsiniz ve Nitro Smartınız özelliklerinizi tüm markalar için yükseltmek mi istiyorsunuz? Problem yok! Tüm markalar için sunmuş olduğumuz Nitro Smartı satın alın, satın alma işlemini yaptıktan sonra, hem ilk aldığınız tek marka için olan Nitro Smart faturanızı hem de yeni aldığınız tüm desteklenen markalar için olan Nitro Smart faturanızı ve bunula beraber PayPal veya Banka adresinizi bize gönderin. Tek marka için ödediğiniz ücretin bir kısmını size geri iade edeceğiz. Bu tek markalı lisanslar için geçerli değildir, eğer bu durumdaysanız özel tekliflerimiz için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bir tane kupon kodum var, bunu nasıl kullanabilirim?

questionArrow

Satın almak istediğiniz lisansı seçtiğinizde, otomatik olarak ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Fatura adresinizi eklemelisiniz. Üst kısımda fiyatı ve ‘bir adet kupon kodum var’ bölümünü göreceksiniz ve bu bölüme tıklamanız gerekmektedir. Yaptıktan sonra yeni bir pencere göreceksiniz ve kupon kodunuzu girip ‘uygula’ seçeneğine tıklayacaksınız. Bunları yaptıktan sonra fiyat otomatik olarak düşecektir.

Nitro Smartı kullanabilmek için teknik becerilere sahip olmam gerekir mi?

questionArrow

İster ekonomik olarak tasarruf etmek isteyen bir araç sahibi olun, isterseniz de yeteri kadar bilgiye sahip olan bir teknisyen olun. Nitro Smart, içerisinde bulunan işlevler sayesinde ikisine de çözümler sunmaktadır. Nitro Smart, araçtaki önemli ECU’lara erişim imkanı sağlar ve erişim sağlamakla birlikte araçtaki önemli verileri her zaman elde edebilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Nitro Smart’I bu kadar iyi yapan ne?

questionArrow

Nitro Smart ile birlikte araç sahipleri kontrolü tekrardan ele alırlar. Günümüzdeki araçlar oldukça karmaşık haldedirler ve elektronik sistemleri ise içerisinde birçok veri gizlemektedir. Nitro Smart ile birlikte ise bu verilere akıllı telefonunuz sayesinde elde edebileceksiniz. Bu sayede aracınız üzerinde daha şeffaf bilgiye sahip olursunuz ve kontrol sizin elinizde olur. Böylelikle hem paradan ve zamandan tasarruf edersiniz, hem de kontrol sizin elinizde olduğu için her konuda daha rahat edersiniz.

Hangi özelliklerin benim aracımda işe yarayacağını nereden bileceğim?

questionArrow

Aracınızda hangi özelliklerin çalışacağını bilmek için Nitro Smart cihazını ve uygulamasını bağlamanız gerekmektedir. Nitro Smart cihazını satın aldıysanız, uygulama ile birlikte test etmeniz için sizlere 14 günlük para iadesi fırsatı sunuyoruz. Eğer cihaz beklentilerinizi karşılamıyorsa, verilen süre içerisinde cihazı bize geri gönderebilirsiniz.

Nitro Smart aracımın garantisini etkiler mi? Aracın garantisi sona erer mi?

questionArrow

Nitro Smart oldukça güvenilir bir cihazdır. Tıpkı diğer tarayıcı cihazlarda olduğu gibi, cihazı yönergeler doğrultusunda kullanırsanız aracın garantisi bozulmaz.

Cihazımı geri iade edebilirmiyim?

questionArrow

Eğer yalnızca tarayıcı cihazı satın aldıysanız, 14 günlük iade süreciniz vardır. Ancak cihaz ile birlikte lisansta satın alırsanız, tarayıcı cihazı ücretsiz alırsınız, sadece lisans için bir ücret ödersiniz.

Tarayıcı cihazının garantisi var mı? Tarayıcının garantisi varsa garanti süresi nedir?

questionArrow

Evet, cihazımızın ömür boyu garantisi mevcuttur. Yanlış okumadınız, ömür boyu garanti! Eğer Nitro Smart cihazınız düzgün çalışmazsa, size yenisini göndereceğiz. Cihazın kullanımı ile ilgili bir problem yaşarsanız, teknik servisimizle iletişime geçebilirsiniz.